Raszczyk radzi

Tort na 18 urodziny dla dziewczyny? Poznaj nasze propozycje!

Jaki Tort na 18 urodziny dla dziewczyny

Jaki powinien być tort na 18 dla dziewczyny? Jakie powinien zostać on ozdobiony? Dlaczego torty na 18 urodziny dla dziewczyn są tak ważne? Czy warto postawić na śmieszny tort na 18 urodziny dla dziewczyny? Odpowiedzi na te – oraz inne pytania – uzyskasz czytając poniższy artykuł. Każdy tort, niezależnie od tego czy jest to tort urodzinowy, rocznicowy, z okazji Dnia Matki czy też z innej okazji, powinien być dokładnie przemyślany. Podpowiemy na co powinno się zwracać uwagę przy jego wyborze!

Co sprawia, że tort na 18 urodziny dla dziewczyny jest tak wyjątkowy?

Czy wyobrażasz sobie urodziny, zwłaszcza tak ważne urodziny jak osiemnaste, bez tortu? Z pewnością nie! Tort stał się tradycyjnym elementem każdych urodzin, symbolizującym dobrobyt i szczęście. To właśnie na nim umieszczane są świeczki urodzinowe, przed zdmuchnięciem których solenizant wypowiada w myślach życzenie. O tym, jak ważny jest tort urodzinowy świadczy atmosfera napięcia, ekscytacji i oczekiwania: goście stoją lub siedzą zgromadzeni przy stole z oczami zwróconymi na solenizanta a przed samym solenizantem pozostawione jest wolne miejsce tak, by móc przed nim położyć tort. Podaniu tortu często towarzyszą życzenia i „sto lat”. Czy stworzenie tak wyjątkowej atmosfery byłoby możliwe bez tortu?

Uczucie ekscytacji spowodowanej tortem, czyli ciastem dedykowanym głównie nam, z naszymi ulubionymi ozdobami lub w ulubionym kolorze, a także możliwość zdmuchnięcia świeczek i zjedzenia czegoś wyjątkowo smacznego i słodkiego towarzyszy nam już od dzieciństwa. Tort na 18 urodziny dla dziewczyny i dla chłopaka jest tym bardziej istotny z racji tego, że jest to tort łączący niepełnoletność z pełnoletniością. Zdmuchnięcie świeczek jest symbolicznym momentem wejścia w dorosłość dlatego też tort przygotowany na tą okazję musi być na tyle wyjątkowy, by zostać dobrze zapamiętanym.

Jakie smaki tortów na 18 urodziny dla dziewczyny są najbardziej pożądane?

Kupując lub piekąc tort zależy nam przede wysokim na jego smaku – chcemy przecież by został on zjedzony i dobrze zapamiętany. Możliwości smakowych jest bardzo wiele: począwszy od smaków tradycyjnych aż po oryginalne. Jaki z nich sprawdzi się najbardziej w przypadku tortu na 18 dla dziewczyny? Wybierając tort należy podjąć bardzo ważną decyzję: czy ten wyjątkowy rodzaj ciasta ma smakować przede wszystkim solenizantce czy też gościom? Jeśli gusta smakowe solenizantki pokrywają się z gustami innych – nie ma problemu. Jeśli natomiast solenizantka preferuje bardziej oryginalne, niespotykane smaki – należy pomyśleć o zamówieniu dwóch tortów lub też jednego w wersji „pół na pół”.

Jakie smaki tortów na 18 urodziny będą najbardziej pożądane? Popularnym wyborem są torty na bazie bitej śmietany. Są to torty tradycyjne, smakujące niemal każdemu, które można połączyć z owocami po to by stworzyć tort – na przykład – śmietankowo-wiśniowy, śmietankowo-truskawkowy, śmietankowo-malinowy. Pożądanym już od dzieciństwa wyborem jest smak czekolady lub ulubionych słodyczy taki jak na przykład „ Tort Kinder Bueno” z oferty sprzedażowej firmy Raszczyk czy też tort „Maxi King”.

https://raszczyk.com.pl/produkt/tort-szwarcwaldzki/Jednym z bardziej popularnych tortów jest „Tort Szwarcwaldzki” będący tortem wykonanym na bazie czekoladowego biszkoptu nasączony likierem wiśniowym oraz przekładany wiśniowym nadzieniem.

Tort Szwarcwaldzki
Tort Szwarcwaldzki

Na czele listy popularnych smaków tortów odpowiadających niemal każdemu znajdują się także torty z nadzieniem owocowym oraz torty bezowe.

Tort na 18 dla dziewczyny – jakie trendy są obecnie popularne?

Wiadomo już jakie smaki tortów na osiemnastkę cieszą się największą popularnością. A co z ozdobami? Jakie są najbardziej odpowiednie? Ozdoby są często kwestią gustu, ale też aktualnie obowiązującego trendu. Każdy z nastolatków chciałby mieć modny tort i dlatego też rodzice zamawiający tort powinni wiedzieć lub zapytać się solenizantki jakie ozdoby, jakie postaci z gry lub z bajki lub jaki motyw przewodni chciałaby aby został umieszczony na torcie.

Neutralnym, często wybieranym motywem dla „spokojnego” tortu na 18 urodziny dla dziewczyny są kwiaty. Nigdy nie tracą na popularności – jeśli chodzi o torty na 18 dla dziewczyny – śmieszne motywy lub te związane z tym, co nastolatkowi przekształcającemu się w dorosłego w końcu będzie wolno legalnie robić ( między innymi papierosy, alkohol).

Torty na 18 dla dziewczyny śmieszne – czy humor pasuje do tej okazji?

Urodziny są niezwykle ważnym wydarzeniem w życiu dlatego też często obchodzimy je hucznie i w gronie najbliższych osób. Niektóre z urodzin są celebrowane ze szczególną starannością i wagą. Do grona tych urodzin należy zaliczyć 18 urodziny symbolizujące wejście w dorosłość. Skoro zdmuchnięcie świeczek na torcie dedykowanym 18-letniej solenizantce jest momentem, w którym przestaje ona być nastolatką, a staje się dorosłą – czy musi to oznaczać, że tort na tą okazję powinien być „dorosły”? Oczywiście, że nie! Być może 18 urodziny są ostatnią z okazji do tego by zaszaleć, by móc chociaż przez chwilę doskonale się bawić nie mając żadnych, poważniejszych obowiązków a także, by w końcu – po tak długim czasie – skorzystać z wyczekiwanych praw związanych z wejściem w dorosłość. Tort na 18 urodziny dla dziewczyny może więc być śmieszny jeśli tego życzy sobie solenizantka. Na jakie śmieszne torty warto postawić? Oferta sprzedażowa renomowanej i uwielbianej przez wielu klientów piekarni-cukierni Raszczyk obfituje w śmieszne propozycje tortów na 18 urodziny zarówno dla dziewczyny, jak i dla chłopaka. Jednym z pomysłów jest stworzenie solenizantce tortu z motywem dziecinnym takim jak jednorożce, misie, zwierzątka postaci z Psiego Patrolu lub innej bajki? Taki tort na osiemnaste urodziny z pewnością wywołałby salwy śmiechu i zostałby zapamiętany na bardzo długo.


Torty na 18 dla dziewczyny – jak dopasować dekoracje do osobowości?


Czy tort urodzinowy powinien być dopasowany do osobowości solenizanta? Nie musi być, ale dobrze by był. Z jakiego powodu? Tort powinien podobać się przede wszystkim solenizantce. Wybór tortu, który nie spodoba się solenizantce może sprawić jej przykrość i tym samym zrujnować całą imprezę. Tort na tak ważną okazję powinien być idealnie dostosowany do osobowości solenizantki dlatego też warto zastanowić się czy jest ona osobą spokojną czy też raczej energiczną. Jeśli jest spokojna: idealny będzie tort w stonowanych barwach i z delikatnymi ozdobami. Jeśli natomiast solenizantka jest dusza towarzystwa, żywiołowa, pełna energii to można postawić na tort w niestandardowych kolorach (na przykład turkusowy, intensywnie czerwony, fioletowy, tęczowy) i z niestandardowymi ozdobami. Idealnym sposobem dopasowania dekoracji do osobowości solenizanta jest personalizacja tortu. Firma Raszczyk umożliwia wykonanie personalizacji tortów bez wychodzenia z domu i tę usługę nazywa “torty na zamówienie” – wystarczy skorzystać z konfiguratora tortów dostępnego na stronie internetowej: https://raszczyk.com.pl/konfigurator-tortow/ . Umożliwia on wybranie kształtu tortu, smaku, wielkości, ozdób, napisu. Tak skonfigurowany tort, doskonale dopasowany do wyobrażeń, życzeń i osobowości solenizantki można odebrać w jednym z wielu sklepów firmowych Raszczyk, których pełna lista dostępna jest tutaj: https://raszczyk.com.pl/sklepy-firmowe/

Tort na 18 urodziny dla dziewczyny – jakie dodatki sprawiają, że będzie niezapomniany?

Dodatki, które sprawią, że tort na 18 urodziny dla dziewczyny będzie nie zapomniany to takie dodatki, które sprawią, że tort stanie się naprawdę wyjątkowy i osobisty. Może to być ulubiony cytat, powiedzenie lub motto życiowe solenizantki. Może też być to wizerunek ulubionej postaci. Bardzo istotnym jest by tort został poddany personalizacji, jeśli ma zostać zapamiętany – standardowych ciast nikt nie pamięta zbyt długo i nie wyróżniają się one niczym szczególnym.

Tort na 18 urodziny dla dziewczyny – podsumujmy!

Tort na osiemnastkę powinien być wyjątkowy bo i okazja do świętowania jest wyjątkowa. Urodziny te obchodzi się bardzo hucznie, towarzyszy im wiele radości i oczekiwania. Dlatego też tort stanowiący jeden z centralnych punktów imprezy musi się wyróżniać. Aby mogło się tak stać warto postawić na personalizację tortu i powierzyć jego wykonanie ekspertom firmy Raszczyk mającej wieloletnie doświadczenie w zakresie wytwarzania wysokiej jakości, doskonałych w smaku wypieków.

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach