Raszczyk radzi

Jaki tort na Dzień Ojca? Podpowiadamy?

Jaki tort na Dzień Ojca?

23 czerwca to bardzo ważny dzień dla wielu ojców i ich dzieci. To właśnie tego dnia tatusiowie obchodzą święto, którego historia sięga roku 1910 i wiąże się z tradycją mającą swe początki w Stanach Zjednoczonych. Pomimo tego, że Dzień Ojca nie jest świętem oficjalnym ani tak popularnym jak Dzień Matki to dla wielu osób ma on ogromne znaczenie. Warto z tej okazji przygotować swojemu tacie wyjątkowy tort, a jak zastanawiasz się jaki tort na Dzień Ojca wybrać, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Dlaczego tort na Dzień Ojca to wyjątkowy sposób na wyrażenie wdzięczności?

Choć ojcowie zazwyczaj uchodzą za silną, stabilną podporę rodziny i postrzegani są jako twardzi, mający swe zasady mężczyźni to z pewnością żaden z nich nie oprze się pokusie posmakowania pysznego ciasta. Na co dzień „żelaźni” mężczyźni w Dniu Ojca mogą pozwolić sobie na mniej surowości  kosztując specjalny tort na Dzień Ojca wręczony przez dzieci.  Tort dla taty wyraża wiele uczuć: pokazuje jak bardzo ojcowie są kochani, szanowani, jak nam na nich zależy,  jak doceniamy ich ciężką pracę oraz poświęcenie. Tort na Dzień Ojca jest specyficznym rodzajem ciasta mogącym zastąpić wiele słów wdzięczności i miłości dlatego też stanowi on doskonały prezent – tym bardziej, że może zostać poddany personalizacji.

Jakie smaki tortów najbardziej przypadną do gustu tacie?

Ile mężczyzn – tyle gustów. Nie istnieje jeden smak tortu, który odpowiadałby wszystkim mężczyznom. Jednakże niektóre z gustów są powtarzalne dlatego też możliwe jest stworzenie zestawienia najbardziej popularnych wśród mężczyzn smaków. Pierwsze miejsce zajmuje smak czekoladowy – mało kto jest w stanie oprzeć się smakowi tak pożądanemu w dzieciństwie.  Na szczególną uwagę zasługują także torty śmietankowe, które mogą być udekorowane owocami. Smak śmietankowy jest smakiem bardzo popularnym przede wszystkim ze względu na to, że przypada on do gustu wielu osobom. Jeśli więc nie wiemy, jaki smak tortu na Dzień Ojca najbardziej będzie odpowiadał naszemu tacie – smak śmietankowy jest bezpiecznym wyborem. Na podium znajdują się także torty z musami owocowymi oraz waniliowe.

Jeśli znamy preferencje smakowe taty, warto postawić na smak, który jemu najbardziej odpowiada niezależnie od tego czy przypadnie on do gustu innym osobom. Jeśli jednak nie chcemy zgadywać lub też chcemy by ciasto smakowało wszystkim – warto postawić na tradycyjne smaki lub na ich połączenie czyli na przykład tort śmietankowo-waniliowy, lub tort czekoladowy przyozdobiony owocami.
 

Tort na Dzień Ojca – jak wybrać idealny wariant dla Twojego taty?

 Zbliża się Dzień Ojca i chcesz podarować mu w prezencie tort, ale nie wiesz czym kierować się przy jego wyborze? Przede wszystkim musisz zastanowić się co najbardziej lubi Twój tata. Przypomnij sobie czy kiedyś wspominał o tym jaki jest jego ulubiony smak. Jeśli tak – wiesz już jaki tort zamówić. Jeśli nie: możesz zapytać wprost (choć istnieje ryzyko, że tata domyśli się niespodzianki) lub też „wybadać” tatę. W jaki sposób to zrobić? Zaproponuj mu kawałek czekolady lub ciasta owocowego: jeśli zje je ze smakiem i poprosi o dokładkę – wiadomym będzie jakie smaki mu odpowiadają i jaki wariant tortu będzie najbardziej idealny.

Smak nie jest jedynym wyznacznikiem idealnego tortu. Przy jego wyborze należy kierować się także odpowiednią kolorystyką i dekoracjami. Z pewnością znasz swojego ojca bardzo dobrze i wiesz, jakie jest jego hobby. Jeśli lubi majsterkować – zamów tort udekorowany młotkami i gwoździami; jeśli lubi czytać postaw na tort przyozdobiony książkami lub w kształcie książki; jeśli interesuje go piłka nożna – zamów tort przyozdobiony herbem ulubionej drużyny lub piłkami. Obawiasz się, że nie znajdziesz cukierni, która wykonałaby tego typu torty? Odwiedź piekarnie-cukiernie Raszczyk! Możesz dokonać wyboru spośród setek, najróżniejszych tortów i ciast lub skorzystać z usługi torty na zamówienie użyć kreatora tortów, dzięki któremu – nie wychodząc z domu – stworzysz ciasto idealne dla Twojego taty!

Torty dla taty – czy klasyczne czy nowoczesne smaki wybrać?

Pytanie: „czy wybrać klasyczny czy nowoczesny smak tortu” nurtuje wiele osób. Z jednej strony chcemy by tort smakował przede wszystkim solenizantowi, ale także i gościom, z którymi solenizant będzie spędzał ten wyjątkowy dzień. Z drugiej jednak strony Dzień Ojca jest specyficznym świętem i okazją by podziękować tacie – powinien więc on smakować przede wszystkim jemu, bez względu na to czy gusta smakowe taty pokrywają się z gustami gości.

Klasyczne smaki są przepyszne, ale często spotyka się je na naszych stołach. Na tak wyjątkową okazję jaką jest Dzień Taty można zaszaleć i postawić na nietuzinkowe, nowoczesne rozwiązania. Z pewnością każdy tata chętnie posmakuje tortu pistacjowego, nasączonego alkoholem lub też o smaku ulubionych słodyczy (na przykład Kinder bueno). Być może któryś z tych smaków stanie się ulubionym nie tylko taty, ale także i innych?

Propozycja firmy Raszczyk obfituje w klasyczne oraz nowoczesne propozycje – zarówno jeśli chodzi o smak jak i o wygląd  tortów, torcików i ciast na Dzień Ojca. W stałej ofercie firmy idealne na Dzień Ojca są torty takie jak: Tort Royal przygotowany na spodzie bezowo-migdałowym z pastą z orzechów laskowych i musu czekoladowego;  Tort Szwarcwaldzki nasączony likierem wiśniowym; Tort Maxi King na bazie serka mascarpone.

Wśród „tortów specjalnych”  idealne propozycje na Dzień Ojca to:  Tort Angielski, Tort Kufel, Tort Rybak, Tort Informatyk, Tort Żołnierz.

Torcik na Dzień Taty – jakie dekoracje będą najbardziej odpowiednie?

Czy tort dla taty na Dzień Ojca powinien być prosty, czyli zawierać jak najmniej ozdób i tym samym być „bardziej męskim” czy też warto postawić na dekoracje? Oczywiście, że warto postawić na dekoracje – muszą jednak być dopasowane do charakteru ciasta i osoby obdarowywanej. Najlepiej jeśli dekoracje będą wyrażały uczucia wdzięczności i miłości, a jednocześnie podobały się obdarowywanemu. Oznacza to, że najbardziej odpowiednimi dekoracjami na torcik na dzień taty będzie to, co lubi on najbardziej: motyw z piłką nożną, z wędkarstwem, z grami, ze sportem.

Jeśli brakuje pomysłu na to jak powinien zostać udekorowany tort na Dzień Ojca, warto odwiedzić kategorię produktów torty firmy Raszczyk i tam poszukać inspiracji na stworzenie własnego, wyjątkowego tortu lub też można skorzystać z setek, gotowych propozycji firmy.

Personalizacja tortu na Dzień Ojca – jakie są możliwości?

Z pewnością każdy tata doceni spersonalizowany tort, gdyż oznacza to, że obdarowujący włożył w to wiele serca, przemyśleń i pracy. Nawet jeśli spersonalizowany tort nie został wykonany samodzielnie to personalizacja przez internet też wymaga zaangażowania i obdarowany na pewno to doceni. Piekarnia-cukiernia Raszczyk umożliwia zamówienie wyjątkowego, niepowtarzalnego, oryginalnego tortu bez wychodzenia z domu.  Za pośrednictwem konfguratora tortów dostępnego na stronie internetowej https://raszczyk.com.pl/konfigurator-tortow/  można wybrać kształt tortu, jego wielkość, styl tortu ,smak oraz napis. Tort może zostać przyozdobiony ulubioną sentencją taty, cytatem lub też innym, ulubionym motywem. Cukiernia Raszczyk słynie z tortów specjalnych – można wybierać spośród wielu, gotowych propozycji lub też używając konfiguratora załączyć zdjęcie (albo przekazać je pracownikom pracującym w sklepach sprzedażowych Raszczyk) by tort mógł zostać wykonany według wzoru. Odbiór tortu możliwy jest w wielu punktach: cukierniach Raszczyk w Braniewie, Brodnicy, Gdańsku, Lubawie, Iławie, Elblągu,  Warszawie, Sopocie, Ostródzie oraz innych miastach.

Jaki tort na Dzień Ojca? Podsumujmy!

Wybierając tort na Dzień Ojca warto poświęcić chwilę i zastanowić się co najbardziej przypadłoby do gustu naszemu tacie i w jaki sposób można podziękować mu za miłość i wsparcie. Idealne na tą okazję są torty specjalne lub torty spersonalizowane firmy Raszczyk, gdyż łączą w sobie wszystko to co najlepsze: świetny smak, doskonały wygląd i wyrażają wiele uczuć. Tort idealny na Dzień Taty to tort dobrze przemyślany i wręczony z miłością.

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach