Raszczyk radzi

Jaki tort na 50 osób?

Jaki tort na 50 osób?

Wybór tortu jest zawsze istotną kwestią – tym ważniejszą im większa jest uroczystość, gdyż wówczas tort ocenia większa liczba zaproszonych gości. Planujący uroczystości i imprezy często zastanawiają się jaki tort wybrać na 50 osób? Jaki powinien być jego smak, wygląd, wielkość? Czytając poniższy artykuł dowiesz się na co zwracać uwagę wybierając tort dla 50 osób oraz przekonasz się jakie rozwiązania są najbardziej popularne.

Tort na 50 osób – na jaką okoliczność?

Torty dla pięćdziesięciu osób są najczęściej serwowane na mniejszych weselach i okolicznościach takich jak Pierwsza Komunia Święta, Chrzest, bierzmowanie. Uroczystości tego typu, na które zapraszane jest tak liczne grono gości organizowane są zazwyczaj w restauracjach lub na salach a wykonanie samego tortu zazwyczaj zleca się specjalistom. W zależności od tego jak duża jest rodzina i jakie są relacje w rodzinie (czy zaprasza się najbliższych na uroczystości) torty na zamówienie dla 50 osób serwowane są także na urodzinach dzieci lub dorosłych: zwłaszcza pierwszych urodzinach (roczek) dziecka, osiemnastych urodzinach lub „okrągłych” urodzinach (30-ste, 40-ste, 50-te itd.). 

Jaki tort na 50 osób? Poznaj propozycje Raszczyk

Tort na 50 osób musi być tortem okazałym i doskonale dopracowanym pod każdym względem. Dlatego też warto powierzyć jego wykonanie ekspertom. Jakim? Najlepiej takim, którzy doskonale znają się na swojej pracy;  mają do tego odpowiednią wiedzę, narzędzia i doświadczenie. Takich ekspertów odnajdziesz w firmie Raszczyk. Ta renomowana piekarnia-cukiernia mająca sieć punktów sprzedażowych zlokalizowanych w wielu miastach w Polsce cieszy się ogromną popularnością i uznaniem wielu klientów. Jakie są propozycje Raszczyk na tort dla 50 osób? Jak wspomniano wcześniej torty dla tak licznej grupy osób serwowane są często na weselach. Dlatego też propozycja Raszczyk w kategorii torty weselne to: “Tort Weselny 4“, “Tort Weselny 1“, “Tort Weselny 9“, “Tort Weselny 7“.

Na imprezę urodzinową dla osoby dorosłej doskonale mogą sprawdzić się torty takie jak: “Tort Whiskey“, “Tort Złota Rączka“, “Tort Pink“.  

Pozostałe propozycje tortów firmy Raszczyk idealne na każdą okazję dostępne są na stronie internetowej: https://raszczyk.com.pl/kategoria-produktu/cukiernia/torty/  

Smak tortu na 50 osób – dlaczego lepiej  wybrać uniwersalny?

Dostępnych smaków tortów jest niezwykle dużo – od tych najbardziej oryginalnych po standardowe. Wielu, organizując uroczystość i planując tort zadaje sobie pytanie: jaki smak tortu będzie najbardziej odpowiedni? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Przede wszystkim warto zastanowić się nad tym dla kogo przeznaczony jest tort – jego smak powinien odpowiadać przede wszystkim najważniejszej osobie na uroczystości jednakże zapraszając liczne grono gości nie można pozwolić sobie na wybranie takiego smaku, który pasować będzie tylko jednej osobie lub wąskiemu gronu. Taki tort nie wzbudzi zachwytu i pozostanie niezjedzony.  Niezwykle ciężko jest też dopasować smak tortu do preferencji wszystkich gości, tym bardziej jeśli organizowana jest uroczystość aż na 50 osób.

Jaki więc smak tortu będzie najbardziej odpowiedni dla 50 osób? Uniwersalny!  Uniwersalny smak jest takim smakiem, który jest dobry dla większości. Najczęściej na większych imprezach sprawdzają się torty o smaku śmietankowym przeplatane musami owocowymi. Wybranie takiego smaku sprawi, że tort będzie smakował i nie zostanie zmarnowany, a z pewnością będzie też dobrze zapamiętanym! Alternatywą jest wybranie także tortu o smaku czekoladowym lub waniliowym, gdyż są to propozycje często pojawiające się na naszych stołach. 

Jakie dekoracje na torcie dla 50 osób?

Dekoracje stanowią nie tylko ozdobę tortu, ale często ukazują jakiś przekaz. Trudno wyobrazić sobie tort dla małego dziecka, który nie byłby udekorowany ulubioną postacią z bajki dziecka lub ulubionym zwierzątkiem.  Jeśli tort ma być dedykowany komuś, na przykład osobie dorosłej z okazji urodzin to warto by dekoracje nawiązywały do tego, co w życiu tej osoby jest ważne: pasji, ulubionego cytatu, tego, co jest marzeniem dorosłego.  Te elementy dekoracyjne  sprawią, że tort stanie się wyjątkowy a dobrze wykonane oraz dopasowane dekoracje sprawią, że tort stanie się niezapomniany. Jakie ozdoby wybrać na tort dla 50 osób? Oczywiście zależy to od okazji: inaczej będzie zdobiony tort dla dziecka, inaczej dla dorosłego, inaczej dla pary obchodzącej rocznicę ślubu a jeszcze inaczej tort na Pierwszą Komunię Świętą, chrzest czy też Baby Shower.

Dekoracje na torcie serwowanego na większych uroczystościach przede wszystkim powinny być doskonale wykonane, z dbałością o każdy (nawet najmniejszy) szczegół. Jest to ważne dlatego, że taki tort będzie oceniany przez wiele osób i może zostać zapamiętany na długo: zarówno z dobrej jak i ze złej strony.  Wybór dekoracji powinien zależeć też od pory roku: jeśli tort serwowany jest latem i przez dłuższy czas będzie poza lodówką a temperatura otoczenia jest wysoka – warto zastanowić się nad takimi dekoracjami, które nie „rozpłyną się” pod wpływem wysokich temperatur. Często zdarza się, że żywe kwiaty stanowiące ozdobę wielu tortów często więdną, psując tym samym efekt wizualny tortu.

W przypadku dekoracji na torcie dla 50 osób ważne jest też by te dekoracje nie obrażały nikogo: uczuć religijnych, orientacji seksualnej, poglądów na życie oraz by nie były prześmiewcze dla samego solenizanta oraz innych gości – na przykład by tort nie obrazował porażek w życiu solenizanta. W ofercie sprzedażowej firmy Raszczyk możliwe jest dokonanie zakupu tortu, który będzie ozdobiony i wykonany według indywidualnego zamówienia klienta: na przykład na podstawie zdjęcia lub też ustaleń z pracownikami firmy. W tym celu warto skorzystać z kreatora tortów.

 

Torty na zamówienie

Jaki tort na 50 osób – podsumowanie

Jak każdy inny tort, tort serwowany na uroczystości organizowanej dla 50 osób musi być starannie przemyślany.  Warto zastanowić się nad tym jaki smak będzie odpowiadał większości gości, czyli zazwyczaj postawić na uniwersalny smak (śmietankowy, owocowy, waniliowy, czekoladowy). Wybrać należy także dekoracje, które będą dobrane stosownie do okazji oraz do pory roku.  Wykonanie tortu warto powierzyć ludziom, którzy doskonale znają się na tym fachu. Firmą, która cieszy się szczególnym uznaniem klientów jeśli chodzi o wykonywanie tortów jest firma Raszczyk. 

 

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach