Raszczyk radzi

Jaki tort na 30 osób? Poznaj propozycje Raszczyk!

Jaki tort na 30 osób
Organizacja imprezy, uroczystości, przyjęcia wcale nie jest prosta. Wymaga ogromnego zaangażowania, wysiłku, cierpliwości, a także pomysłowości. Kluczowym elementem większości imprez jest tort. Jest to specyficzny rodzaj ciasta, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie uroczystości, niezależnie od  tego jak duża miałaby ona być. Czy tort zamawiany na małą uroczystość różni się od tortu zamawianego na większą uroczystość? Jaki tort na 30 osób wybrać? Jak duży powinien być tort na 30 osób? Przekonasz się o tym czytając poniższy artykuł!

Dlaczego wybór odpowiedniego tortu jest kluczowy?

Na uroczystości najważniejszymi są osoby, którym dedykowany jest tort. Może to być solenizant obchodzący urodziny, para obchodząca kolejną rocznicę małżeństwa, ochrzczone dziecko, dziecko przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej. Każda z tych okazji jest równie ważna i każda – aby mogła być właściwie świętowana i celebrowana – wymaga odpowiedniego tortu. Co oznacza „odpowiedni tort”? Z pewnością część osób powiedziałaby „Ciasto to ciasto. Nie ma ono większego znaczenia”.  Jednakże nie przemyślenie tego jaki powinien być tort jest ogromnym błędem! Wybór odpowiedniego tortu jest kluczowy z racji tego, że momentowi wprowadzenia tortu, zdmuchnięcia na nim świeczek, i zaśpiewania przy nim „sto lat” towarzyszą emocje takie jak oczekiwanie, radość, ekscytacja. Wszystkie te pozytywne odczucia mogą zostać zniweczone jeśli tort zostanie nieodpowiednio dobrany. Wyobraźmy sobie sytuację, w której solenizantowi nie podoba się sposób zdobienia tortu (na przykład zamiast ulubionej kolorystyki i ulubionej postaci tort został udekorowany elementami, których solenizant nie lubi). Wówczas na twarzy najważniejszej osoby na przyjęciu  zobaczyć można rozczarowanie a uczucie radości pryska. Jest to szczególnie widoczne w przypadku dzieci, które wprost wyrażają swoje emocje i widząc tort udekorowany postacią z bajki, której nie lubią: otwarcie mówią o tym że „nie podoba mi się ten tort” lub wybuchają płaczem. Ogromne znaczenie ma także smak tortu: jeśli nie przypadnie on do gustu gościom, nie zostanie zjedzony. Spowodować to może przykrość gospodarzowi przyjęcia, który zamawiał tort. Ponadto tort musi być odpowiedniej wielkości tak, by wszyscy mieli okazję go posmakować

Jakie kryteria należy rozważyć wybierając tort na 30 osób?

Jak już wspomniano wcześniej: wybór odpowiedniego tortu ma ogromne znaczenie. Na co zwrócić szczególną uwagę? Istotna jest pora roku oraz pogoda w dniu uroczystości. Pewne smaki przypadają gościom do gustu bardziej latem (na przykład torty owocowe  wykonane z owoców, które wiosną i latem są dostępne jako świeże), a inne zimą (na przykład torty czekoladowe). Istotna jest temperatura otoczenia: transport tortu  oraz jego przechowywanie mogą być problematyczne w bardzo wysokich temperaturach. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na miejsce, w jakim przechowywany będzie tort. Dobrze byłoby gdyby uroczystość odbywała się w lokalu z dostępem do dużej lodówki (na tyle dużej by mogła pomieścić tort). W przeciwnym razie należy wybrać taki smak tortu, by pod wpływem temperatury wyższej niż zazwyczaj jest w lodówce tort „nie rozpływał się”. Odradza się w takim przypadku zamawianie tortów śmietankowych. Jakie jeszcze kryteria należy wziąć pod uwagę? Oczywiście preferencje smakowe gości! Prawie niemożliwym jest wybór smaku idealnego, który przypadłby do gustu wszystkim, kilkudziesięciu zaproszonym gościom, ale warto wybadać jakie smaki lubi większość lub zdecydować się na uniwersalny, bezpieczny wybór. Istotna jest także wielkość tortu. Zastanawiając się jak duży tort na 30 osób wybrać trzeba zastanowić się czy nasi goście lubią słodkości czy też nie.

Jaki duży tort na 30 osób będzie najodpowiedniejszy?

Uroczystość na trzydzieści osób nie jest małą uroczystością, ale też nie jest duża. Jak więc dobrać wielkość tortu do takiej liczby gości? Najlepiej w tej kwestii zdać się na ekspertów firmy Raszczyk! Dzięki wieloletniemu doświadczeniu działalności w branży i wykonywaniu setek tortów każdego dnia firma jest w  stanie realizować zamówienia na najwyższym poziomie i profesjonalnie doradzać klientom nie tylko jeśli chodzi o wielkość tortu, ale także jego smak czy dekoracje. Jak duży powinien więc być tort na 30 osób? Zazwyczaj przyjmuje się zasadę jednego, średniej wielkości kawałka na każdego gościa. Zazwyczaj każdy z gości, nawet ten nie przepadający za ciastem poprosi o cienki kawałek by celebrować wraz z innymi ważny moment i grzecznościowo zje tort. Nie bez znaczenia jest długość trwania imprezy: im dłuższa tym większe prawdopodobieństwo, że goście częściej będą częstować się tortem (pierwszy kawałek z pewnością chętnie zjedzą do pierwszej kawy a następne do kolejnych).  Nieco inaczej liczy się wielkość tortu jeśli ma on być dedykowany wyłącznie dzieciom . Wiadomym jest, że dzieci nie zjedzą tak dużo ciasta jak dorośli (choć gdyby im pozwolono to z pewnością jedliby dużo więcej). Istotna jest też pora roku – latem jemy mniej słodkości, zimą więcej. Dlatego tak istotnym jest zdanie się na osoby pracujące w branży długo i mogące doradzić w kwestiach wielkości tortu.

Jakie smaki tortów Raszczyk najlepiej sprawdzą się na dużych imprezach?

Zastanawiając się jaki tort wybrać dla 30 osób warto przeanalizować nie tylko to jak duży ma być, ale także to jaki smak będzie najbardziej odpowiedni dla tak dużego grona zaproszonych gości. Wiadomym jest, że zazwyczaj nie da się znaleźć smaku odpowiadającego wszystkim: im większe grono tym trudniej jest osiągnąć ten cel. Są jednak smaki, które przypadają do gustu większości. Propozycja renomowanej piekarni-cukierni Raszczyk w tym zakresie to smaki:
  • jogurt-truskawka
  • śmietankowy z różnego rodzaju konfiturami (malinową, truskawkową, jagoda, owoce leśne, porzeczkową),
  • o smaku popularnych słodyczy, czyli maxi king lub Kinder bueno
Są to najpopularniejsze, a co za tym idzie – najczęściej wybierane i sprawdzone smaki wśród klientów Raszczyk. Popularność danego smaku tortu na imprezie zależy od pory roku: jak już wspomniano wcześniej latem goście chętniej będą delektowali się smakami delikatnymi, śmietankowymi, owocowymi a zimą preferowane są torty czekoladowe. Jak dostosować dekoracje tortu do charakteru przyjęcia na 30 osób? Dekorację tortu należy dostosować do okazji: inne sprawdzą się z okazji tortu na Pierwszą Komunię Świętą, inne na 18 urodziny a jeszcze inne na pozostałe okazje.  Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać zastanawiając się nad dekoracjami na daną okoliczność jest zadanie sobie pytania czy osoba/ osoby, którym dedykowany jest tort (np. solenizant) lubią skromne dekoracje czy też bardziej okazałe. Następnie warto zastanowić się nad motywem jaki ma znaleźć się na torcie oraz samą kolorystyką tortu. W kategorii torty zamieszczone zostały grafiki tortów wykonywanych przez mistrzów cukiernictwa zatrudnianych w firmie. Każdy kto chce może poszukać inspiracji wśród tortów dla dzieci: ozdobionych ulubionymi postaciami z bajek, tortów ślubnych: dekorowanych kwiatami lub elementami odzwierciedlającymi historię poznania się małżonków, tortów urodzinowych:  motywem przedstawiającym hobby solenizanta, tortów na baby shower: w kolorze niebieskim lub różowym zdobionymi figurkami dzieci oraz wielu, wielu innych. Firma Raszczyk stwarza tez możliwość wykonania tortu na specjalne zamówienie klienta – z dekoracjami, smakiem i kolorystyką wybranymi przez klienta. Tort na zamówienie, którego wzór wykonany jest za pomocą konfiguratora tortów lub też tort zamówiony bezpośrednio w sklepie będzie wówczas spełniał  wszystkie oczekiwania klientów. Torty na zamówienie Poniżej zamieszczono wybrane najpopularniejsze torty od Raszczyk

Jak zaplanować dostawę i ustawienie dużego tortu na przyjęciu?

Skoro tort jest jednym z ważniejszych elementów przyjęcia to musi w odpowiednim stanie zostać odebrany ze sklepu oraz odpowiednio ustawiony. Zamawiając tort w firmie Raszczyk (stacjonarnie lub za pośrednictwem Internetu) odebrać można go w wielu miejscach w Polsce gdyż firma posiada placówki sprzedażowe zlokalizowane w wielu, różnych lokalizacjach.  Nie ma więc obawy, że wielogodzinna podróż w samochodzie lub innym środku uszkodzi ciasto jeśli można je odebrać  w miejscowości docelowej, w której odbywa się przyjęcie. Ustawienie tortu jest równie ważne – powinien on stać w centralnym punkcie stołu, naprzeciw solenizanta, z ozdobami zwróconymi ku niemu.  Dlaczego właśnie tak? Z racji tego, że tort jest ciastem dedykowanym danej osobie lub parze (w przypadku tortów ślubnych lub rocznicowych) i ma przyciągać uwagę do niego/niej.

Tort na 30 osób? Podsumujmy!

Niezwykle trudno jest dopasować idealny smak tortu dla 30 gości jednakże kierując się pewnymi wytycznymi można usatysfakcjonować większość z nich. Wielkość tortu powinna być odpowiednia do liczby gości: to wyjątkowe ciasto nie może być za małe, gdyż w takim wypadku nie wszyscy goście będą mogli go skosztować. Zbyt duże ciasto może jednak okazać się marnotrawstwem jedzenia. Nie wiedząc jak duże ciasto wybrać, warto zdać się na wiedzę i doświadczenie ekspertów firmy Raszczyk.

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach