Raszczyk radzi

Jaki tort na 20 osób? Sprawdź!

Jaki tort na 20 osób

Nie ma przyjęcia bez tortu! Taką zasadę wyznaje  wiele osób.  W tradycji polskiej oraz w tradycji wielu, innych państw tort stanowi centralną część imprezy – przy niektórych okazjach śpiewa się do niego „sto lat” i zdmuchuje świeczki a przy innych nie.  Czy torty na poszczególne okazje różnią się od siebie? Jaki powinien być tort na 20 osób? Jak powinien on wyglądać, smakować, jakie mieć dekoracje i jak powinien zostać dostarczony? Odpowiedzi na te wszystko – oraz wiele więcej pytań – zyskasz czytając poniższy artykuł.

Czym wyróżnia się organizacja przyjęcia  dla 20 osób?

Przyjęcie na dwadzieścia osób to na tyle duże przyjęcie by można był organizować w lokalu, chociaż wszystko zależy od możliwości. Właściciele domów lub dużych mieszkań z pewnością pomieszczą tak dużą liczbę gości u siebie choć wiąże się to z koniecznością  zamówienia cateringu czy też samodzielnego przygotowania jedzenia na imprezę. Z tego powodu zdecydowana większość osób organizując przyjęcie dla dwudziestu osób decyduje się na wynajęcie lokalu. Tak liczne grono zaproszonych gości oznacza, że nie jest to zwykła impreza, na którą można przyjść ubranym w „codzienne” odzienie. Zazwyczaj na takie okazje zakłada się eleganckie ciuchy, starannie się przygotowuje do wyjścia i dba się o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Z perspektywy organizatora imprezy sytuacja wygląda podobnie: pragniemy, aby zaproszeni goście byli zachwyceni: kuchnią, wystrojem, dekoracjami. Centralnym punktem przyjęcia – niezależnie od tego czy organizowane jest ono w domu czy też w lokalu – jest tort. Czy tort na 20 osób różni się od tortu dla innej liczby gości? Zdecydowanie tak! Organizując przyjęcie w domu, dla małego grona osób zamówimy przede wszystkim mniejszy tort ale to nie jedyna różnica. Zamawiając czy też wykonując tort dla mniejszego grona osób (zazwyczaj najbliższych: męża, dzieci, rodziców) nie przykładamy tak wielkiej wagi do staranności wykonania oraz do dbałości o szczegóły. Tort dla większego grona oceniany jest przez większą liczbę osób dlatego też musi być idealny.

Jak wybrać wielkość tortu dla 20 gości?

Dobranie wielkości tortu do liczby zaproszonych gości często stanowi problem. Niejednokrotnie organizatorzy imprezy zadają sobie pytanie: „Jak duży tort na 20 osób wybrać?”. Nikt z nas nie lubi marnowania jedzenia dlatego też zamówienie bardzo dużego tortu tylko po to „żeby na pewno wszystkim starczyło” nie jest dobrym pomysłem. Dodatkowo  im większy tort – tym droższy. Jak więc wybrać wielkość tortu dla dwudziestu gości? Na co zwracać uwagę? Co jest istotne? Zazwyczaj zapraszani goście to grono naszych najbliższych znajomych lub rodzina. Dlatego też zapewne dla organizatora imprezy wiadomym jest czy lubią oni słodkości czy też nie. Przyjmuje się, że na każdą osobę powinien przypadać jeden, średniej wielkości kawałek tortu. Jeśli jednak doskonale znamy naszych gości i wiemy, że uwielbiają oni słodycze i  że z pewnością będą prosić o dokładki tortu – możemy zdecydować się na większy tort. Nie bez znaczenia jest także długość imprezy. Jeśli organizatorzy planują jedynie słodki poczęstunek w postaci tortu i kawy do niego serwowanej: wystarczy mniejsze ciasto. Jeśli natomiast przyjęcie ma obejmować zarówno obiad jak i podwieczorek lub nawet kolację to wiadomym jest, że goście będą dłużej obecni na imprezie, a tym samym wypiją więcej kaw lub herbat a do nich będą pragnęli słodkości. Odpowiadając więc na pytanie jak wybrać wielkość tortu dla 20 gości – to zależy od tego czy goście lubią słodkie i jak długo ma trwać przyjęcie.

Jak duży tort na 20 osób będzie odpowiedni?

Piekąc tort samemu często ciężko jest określić jak bardzo urośnie biszkopt oraz oszacować jak duży tort dla danej liczby gości będzie odpowiedni. Dlatego też warto zdać się na opinie ekspertów. Pracownicy sieci piekarni-cukierni Raszczyk – działającej na rynku polskim od wielu lat – z uwagi na doświadczenie działalności w branży są w stanie doradzić klientom w wielu kwestiach: smaku, dekoracji, a także wielkości tortu. Usługa torty na zamówienie od Raszczyk to konfugurator tortów umożliwiający i sugerujący jednocześnie wielkość tortu dla określonej liczby osób. Do wyboru są następujące opcje:

  • tort przeznaczony dla dwunastu osób o średnicy dwudziestu centymetrów,
  • tort przeznaczony dla szesnastu osób o średnicy dwudziestu czterech centymetrów,
  • tort przeznaczony dla dwudziestu czterech osób o średnicy trzydziestu centymetrów.

Jakie smaki tortu preferują grupy liczące 20 osób?

Bardzo ciężko jest mówić o preferencjach całej, dwudziestoosobowej grupy gości jeśli chodzi o smak tortu. Niezwykle rzadko zdarza się wszyscy z tak licznej grupy lubili ten sam smak. Jeśli miałoby tak się stać to największe jest prawdopodobieństwo, że gościom przypadnie do gustu tort śmietankowy lub śmietankowo-owocowy. Są to torty sprzedawane najczęściej, w tym także w sieci firmowych sklepów Raszczyk. Klienci korzystający z konfiguratora tortów mogą wybrać takie, popularne smaki jak:  śmietankowy, śmietankowy z konfiturą owoce leśne, śmietankowy z konfiturą jagoda, śmietankowy z konfiturą malinową, śmietankowy z konfiturą  truskawkową lub porzeczkową. Innym, bardzo popularnym wyborem są torty czekoladowe lub o smaku ulubionych słodyczy. Propozycja  Raszczyk w tym zakresie to:

Jakie dekoracje tortu sprawdzą się na większym przyjęciu?

Ludzie mają różne gusta: jedni preferują prostotę i klasykę, z kolei inni stawiają na ekstrawagancję i oryginalność. Ma to zastosowanie w wielu kategoriach, w tym także przy zdobieniu tortu.  Zastanawiając się nad tym jakie dekoracje tortu wybrać na większe przyjęcie należy przede wszystkim  przeanalizować kilka kwestii:

  • z jakiej okazji serwowany jest tort (urodziny, rocznica ślubu, Dzień Matki lub Ojca, inna okazja),
  • komu tort jest dedykowany – kto świętuje (inne ozdoby będą odpowiednie dla kobiet, inne dla mężczyzn, inne dla osób młodszych a inne dla osób starszych),
  • co lubi osoba, której dedykowany jest tort (jaki jest jej ulubiony motyw, kolorystyka, motto życiowe),
  • jaki ma być charakter tortu (czy ozdoby mają być śmieszne na przykład tak jak jest to zazwyczaj z tortami na osiemnaste urodziny czy też okazja jest poważna i podniosła).

Tort na przyjęciu dla dwudziestu osób powinien stanowić centralny punkt imprezy dlatego też dekoracje powinny być dobrze dobrane, przemyślane i wykonane z najwyższą starannością. Warto poświęcić wykonanie tortu specjalistom doskonale znającym się na tej pracy aby w ostatnim momencie nie okazało się, że wykonany przez nas samodzielnie tort jest niesmaczny lub wygląda nieestetycznie. Propozycje Raszczyk na tort z okazji urodzin dziecka (ze standardowej oferty są następujące):

Natomiast z okazji urodzin dorosłego możliwe jest wybranie tortu standardowego lub tematycznego (w zależności od upodobań solenizanta):

        Jeśli standardowa lub specjalna oferta tortów firmy Raszczyk nie spełnia oczekiwań, najlepszym rozwiązaniem jest wykreowanie – za pomocą konfiguratora – własnego, idealnego tortu. Torty na zamówienie

Jak zorganizować dostawę i prezentację tortu na  20-osobowe przyjęcie?

Myśląc o odbiorze tortu warto przeanalizować porę roku, a co za tym idzie temperaturę.  Sklepy firmowe Raszczyk zlokalizowane są w wielu miejscach w Polsce dlatego też zamawiając tort w jednym punkcie (lub przez internet) można z łatwością ustalić odbiór tortu w zupełnie innym miejscu po to, by nie wozić tortu w samochodzie bo długa podróż mogłaby zepsuć efekt wizualny i smakowy tortu.  Warto zorganizować prezentację tortu w taki sposób by przed podaniem go na stół w centralnym momencie uroczystości nikt go nie widział, a tym samym nikt nie mógł zachwycić się nim wcześniej. Wówczas podaniu tortu będzie towarzyszyła atmosfera ekscytacji i oczekiwania.

Jaki tort na 20 osób? Podsumujmy!

Tort, którym ma delektować się dwadzieścia osób musi być na tyle duży, by dla każdego starczyło słodkiego poczęstunku jednak nie za duży aby nie trzeba było marnować jedzenia jeśli tort nie zostanie zjedzony.  To, jak powinien on zostać przyozdobiony zależy przede wszystkim od okazji. Nie ulega jednak wątpliwości że samo wykonanie i zdobienie tortu warto powierzyć specjalistom jeśli chcemy  by tort na tak liczną imprezę prezentował się i smakował idealnie.

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach