Raszczyk radzi

Jaki tort na 40 osób?

Jaki tort na 40 osób?

Impreza dla czterdziestu osób jest dość dużą imprezą, a okazji ku świętowaniu w tak licznym gronie jest wiele. Większość uroczystości łączy jednak wspólny element: tort. Niezależnie od tego czy świętują dorośli czy dzieci, starsi czy młodsi, kobiety czy mężczyźni, jednostki czy pary – tort stanowi jeden z centralnych punktów uroczystości. Jaki tort na 40 osób wybrać? Czym się kierować? Na co zwrócić szczególną uwagę? W niniejszym artykule zostały zawarte odpowiedzi na wszystkie te, a także wiele innych pytań związanych z tortem na 40 osób.

Jakie są okazje do wyboru tortu na 40 osób?

Tort dla 40 osób serwowany jest zazwyczaj na większych uroczystościach – takich, które ze względu na liczbę zaproszonych gości trudno jest zorganizować – ze względu na brak miejsca – w domach lub mieszkaniach. Okazji do podania tortu dla 40 osób jest dużo. Jeśli rodzina jest liczna i bardzo ze sobą związana taki tort serwuje się niemal na każdych urodzinach: dorosłego lub dziecka. Jakie są inne okazje do wyboru tortu dla 40 osób? Liczna rodzina oznacza też dużo dzieci i wnucząt dlatego często większe torty wybiera się z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia Babci i Dnia Dziadka. Większe uroczystości organizowane zazwyczaj na różnego rodzaju salach, na których podawany jest tort dla większej ilości osób to: chrzciny, Pierwsza Komunia Święta, roczek, 18-ste urodziny, baby shower. Niezależnie od okazji, tort dla tak licznego grona musi smakować i prezentować się doskonale.

Tort na 40 osób – poznaj propozycje Raszczyk

Tort Owoce Lasu

TORT OWOCE LASU

Oferta firmy Raszczyk jest doceniana przez wielu klientów nie tylko ze względu na wiele propozycji ciast i tortów, ale także ich różnorodność. Każdy, kto nie ma pomysłu jaki tort wybrać na uroczystość dla 40 osób może skorzystać z propozycji Raszczyk. Jakie to propozycje? Na urodziny idealne są torty na zamówienie ze specjalnej lub ze standardowej (stałej) oferty.  Tort „Owoce Lasu” to jedna z najpopularniejszych propozycji Raszczyk ze stałej oferty. Jest to tort wykonany na bazie biszkoptów, które przełożone są puree z owoców leśnych oraz jogurtu bałkańskiego.  Inną, równie popularną propozycją jest „Tort Royal” mający spód bezowo-migdałowy z warstwą prażynkową na bazie mlecznej czekolady i pasty z orzechów laskowych oraz musu czekoladowego. Oblany jest on polewą czekoladową.

TORT ROYAL

TORT ROYAL

Torty specjalne, zasługujące na szczególną uwagę to takie torty jak: “Tort Foxy“, “Tort Kitty Three“, “Tort Komunijny Arka“, “Tort Kufel“, “Tort Weselny Narzeczeński“, “Tort Urodzinowy Classic“.

 

Piekarnie-cukiernie Raszczyk wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz słynne są z tego, że proponowane przez firmę torty mają znakomity smak. Ceniona jest także troska o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Te osoby, które spośród oferty specjalnej lub standardowej nie znalazły wymarzonego tortu – mogą skorzystać z opcji wykonania tortu pod indywidualne zamówienie klienta i zamówić go w wielu placówkach firmy zlokalizowanych w wielu miastach w Polsce lub skorzystać z konfiguratora tortów online.

Smak tortu na 40 osób – który będzie najlepszy?

Sprostanie oczekiwaniom w zakresie smaku tortu dla czterdziestu gości może być niezwykle trudne. Z pewnością nie da się trafić w gusta wszystkich, ale można spróbować trafić w gusta większości.  Często na tak duże uroczystości wybierane są standardowe smaki tortów, które w opinii większości są smakami bezpiecznymi. Co to oznacza? To, że smak taki jest lubiany lub przynajmniej preferowany przez większość gości. Do tortów o  „bezpiecznym” smaku należy zaliczyć torty: śmietankowe, czekoladowe, waniliowe oraz owocowe. Ogromną popularnością cieszą się także torty o smaku ulubionych słodyczy takie jak na przykład Kinder Bueno. Jaki smak tortu będzie najlepszy? Odpowiedź na to pytanie zależy w dużej mierze od pory roku! Zimą, latem, jesienią i wiosną nasze preferencje smakowe się różnią, ale także dostępność niektórych składników tortu jest ograniczona. Jeśli pragniemy zjeść tort wykonany ze świeżych owoców – warto postawić na tort owocowy wiosną lub latem. Z kolei zimą częściej wybieramy smaki kojarzące nam się z ciepłem – takie jak czekoladowy.  Uznaniem wielu klientów firmy Raszczyk cieszą się torty śmietankowe z konfiturą malinową, jagodową, owoce leśne, truskawkową lub porzeczkową, a także smaki Kinder Bueno oraz Maxi King. 

Jakie torty na 40 osób są popularne na urodziny dziecka?

Tort na urodziny dziecka musi być tortem wyjątkowym i doskonale dopracowanym zarówno jeśli chodzi o smak, jak i o wygląd. Torty cieszące się największą popularnością wśród dzieci – a to przecież dziecku ten wyjątkowy rodzaj ciasta ma smakować najbardziej – to torty czekoladowe. Aby można było nazwać je idealnymi muszą oczywiście być odpowiednio ozdobione i kolorowe. Zdobieniem powinny być figurki z masy cukrowej lub zdjęcia wykonane na jadalnym opłatku przedstawiające ulubioną postać z bajki, książki, filmu lub też ulubione zwierzątko. 

Torty na zamówienie

Jaki tort na 40 osób – podsumowanie

Tort na 40 osób musi być tortem odpowiednio dużym tak, by każdy z gości mógł go posmakować. Przy wyborze jego smaku należy przemyśleć co może lubić większość z gości, gdyż nie da się sprostować preferencjom smakowym wszystkich. Najlepiej jest więc wybrać torty o smaku śmietankowym przekładane owocami lub też torty czekoladowe. Równie istotne jest zdobienie tortu, ale to, jakie dekoracje należy umieścić na torcie zależy od okazji. 

 

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach