Raszczyk radzi

Jaki tort na Dzień dziecka? Poznaj nasze propozycje!

Jaki tort na Dzień Dziecka

To, że dzieci lubią słodycze jest oczywiste podobnie jak fakt, że nie mogą ich cały  czas dostawać. Od czasu do czasu można jednak pozwolić im na odrobinę przyjemności i na spełnienie marzeń a idealną datą do obdarowania dziecka tortem jest Dzień Dziecka! Jaki tort na dzień dziecka warto wybrać? Czym kierować się  podczas wyboru? Dlaczego tort na dzień dziecka jest tak ważny? Czytając poniższy artykuł uzyskasz odpowiedzi na wszystkie te pytania!

Czym charakteryzuje się idealny tort na Dzień Dziecka?

Tort idealny dla dziecka to tort będący spełnieniem marzeń. To jak powinien on wyglądać, jak być przyozdobiony i jak powinien smakować zależy od upodobań dziecka, czyli od tego co ono najbardziej lubi. Z reguły dzieci lubią to co kolorowe więc zastanawiając się jaki tort na dzień dziecka będzie najlepszy warto pomyśleć o ulubionej postaci z bajki.

Tort idealny przede wszystkim jest tortem wręczonym z miłości. Dzieci uwielbiają wszystko co tajemnicze i chętnie odkrywają niespodzianki więc warto wokół wręczenia tortu stworzyć wyjątkową atmosferę – być może zorganizować poszukiwania? Wówczas tort stanie się doskonałym zwieńczeniem poszukiwań i nagrodą za wysiłek w nie włożony.

Tort na Dzień Dziecka – poznaj propozycję Raszczyk!

Dzień Dziecka jest międzynarodowym świętem ustanowionym w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu upowszechnienia ideałów i celów dotyczących praw dziecka. Powszechnie jednak traktuje się go jako dzień, w którym można sprawić dziecku wyjątkową radość, obdarować je prezentem, wyrazić swoje uczucia miłości, radości, zadowolenia, przyjaźni oraz wiele innych. Tradycją wielu rodzin jest obdarowywanie w tym dniu dziecka lub wspólne spożywanie z nim słodkości, a w szczególności tortów.

Propozycją firmy Raszczyk, czyli doskonale znanej piekarni-cukierni gwarantującej najwyższą jakość i precyzję wykonania oraz doskonały smak, są torty specjalne lub też plotery. Wśród tortów specjalnych, idealnych na dzień dziecka odnaleźć można takie torty jak: „Rainbow High”, „Lego Land”, „Masza i Niedźwiedź”, „Bear”, „Zwierzaki”, „Lodowy” oraz wiele innych. Firma Raszczyk specjalizująca się – między innymi – w tortach przedstawia klientom bardzo obszerną propozycję tortów specjalnych, a także stwarza możliwość samodzielnego zaprojektowania tortu za pomocą konfiguratora tortów. Torty na zamówienie w Raszczyk dostępne na stronie internetowej: https://raszczyk.com.pl/konfigurator-tortow/ . Tort taki można zamówić nie wychodząc z domu (wybierając jego rozmiar, kształt, smak, dekoracje) a następnie odebrać w jednym z wielu sklepów firmowych.

Jakie smaki tortów najbardziej cieszą dzieci?

Dzieci uwielbiają słodkie. Nie oznacza to jednak, że do gustu przypadnie im każdy, słodki smak. Jaki smak tortu na Dzień Dziecka będzie najlepszy? Rodzice mają do wyboru dwie opcje: zdecydować się na ulubiony smak dziecka albo postawić na opcję „bezpieczną”, czyli lubianą przez wszystkich lub przynajmniej przez większość.

Ulubionym smakiem dzieci jest zazwyczaj czekolada. Na czele listy znajdują się także torty śmietankowe, oreo, owocowe. Torty owocowe lub śmietankowe należą także do grupy tortów lubianych przez większe grono – wówczas zapraszając do wspólnego świętowania Dnia Dziecka rodzinę czy znajomych zyskamy pewność, że tort będzie smakował każdemu, a nie tylko dziecku.

Jaki tort na Dzień Dziecka wybrać by zaskoczyć malucha?

Odpowiedź na pytanie: jaki tort na Dzień Dziecka wybrać by sprawić dziecku przyjemność i by je zaskoczyć wcale nie jest taka prosta i oczywista. Dlaczego? Z racji tego, że tort powinien być spełnieniem marzeń i oczekiwań, nawiązywać do ulubionej bajki, smakować znakomicie i prezentować się nienagannie.  Nie istnieje więc jedna odpowiedź na to pytanie – ile dzieci, tyle pomysłów. Niemniej jednak przy wyborze tortu na Dzień Dziecka warto kierować się kilkoma sugestiami. Po pierwsze należy zastanowić się jakie smaki najbardziej przypadają do gustu naszemu dziecku.  Po drugie warto przeanalizować co cieszy dziecko: jaki jest jego ulubiony kolor, jaką bajkę lub postać lubi ono ostatnio, co sprawia mu radość. Idealnym rozwiązaniem – ze względu na porę roku oraz upodobania dzieci – może okazać się tort lodowy stanowiący połączenie słodkiej przekąski oraz zimnych lodów, które tak bardzo kochają dzieci.

Tort na Dzień Dziecka – jakie motywy są teraz na topie?

Często zdarza się, że torty nawiązują do ulubionej zabawki, postaci z bajki czy ulubionej rzeczy malucha. Zasada ta ma zastosowanie zarówno w przypadku dzieci młodszych, jak i tych starszych mających bardziej sprecyzowane oczekiwania. 

Topowym motywem przewodnim dla tortów dedykowanych dzieciom młodszym są zwierzątka, balony, kwiatki albo postaci z bajek takich jak: „Psi Patrol”, „Świnka Peppa”, „Bing”, „Puffin Rock” oraz inne.

Z kolei starsze dzieci z pewnością docenią torty przyozdobione motywami z bajek i filmów animowanych takich jak „Garfield”, „Turbo”, „Ratatuj”, „Potwory i spółka”, „Raplh Demolka’, „Nemo”, „Księga Dżungli”, „Wojownicze Żółwie Ninja”.

Tort na Dzień Dziecka – czy warto postawić na kolorowe dekoracje?

Zdecydowanie tak! Świat dziecka jest światem wielobarwnym, radosnym, magicznym i torty z okazji Dnia Dziecka powinny być właśnie takie! Dorośli na własne urodziny lub uroczystości rodzinne wybierają torty o stonowanej kolorystyce podczas gdy torty dedykowane dzieciom są ich zupełnym przeciwieństwem. Uwagę dzieci przykuwa wszystko to co kolorowe, tęczowe i to co się wyróżnia. Kolorowe dekoracje stanowią wyjątkową część każdego tortu. To właśnie dzięki nim podkreśla się ekspresyjność i żywiołowość dzieci.

Dzieci w szczególności zachwycają „Muffiny zwierzak” stanowiące unikatową, bardzo oryginalną i przepyszną propozycję piekarni-cukierni Raszczyk. Wykonane są one przez ekspertów cukiernictwa firmy ciasta biszkoptowo-drożdżowego z kawałkami czekolady wypełnionego musem czekoladowym pokrytym z wierzchu kolorowymi kropelkami.  Nie tylko smak tego tortu jest wyjątkowy ale również i jego wygląd. Dzieciaki uwielbiają te muffiny ze względu na to że są one wielobarwne i jak sama nazwa wskazuje – przypominają zwierzaki: świnkę, żabę, pandę.

Jak dopasować tort do wieku i zainteresowań dziecka?

Mówiąc o torcie dla dziecka często mamy na myśli dzieci w przedziale od kilku do kilkunastu lat. Zainteresowania dzieci w tym przedziale wiekowym są skrajnie różne – małe dzieci będą zachwycały kolorowe świnki, bajkowe zwierzątka, tęcza, kaczuszki lub wizerunek ulubionej maskotki. Natomiast starsze dzieci z pewnością będą preferowały bardziej „poważne” dekoracje: może to być motyw z ich ulubionej piosenki czy też programu popularnego wśród nastolatków. Nie ulega jednak wątpliwości, że dzieci w każdym wieku – nawet te dorosłe – uwielbiają słodycze więc tort na Dzień Dziecka dedykowany właśnie im powinien przede wszystkim spełniać ich oczekiwania smakowe. A co do dekoracji: każdy z nas zna swoje dziecko najlepiej i wie co może przypaść mu do gustu. Jeśli jednak gusta naszych dzieci szybko się zmieniają, a my musimy z wyprzedzeniem zaplanować wygląd ciasta: warto postawić na motywy uniwersalne: dla dziewczynek kwiaty, dla chłopców samochody lub motyw sportowy.

Najlepszym pomysłem jest jednak „wybadanie” co lubi dziecko: można je wprost o to zapytać lub też uważnie obserwować co je cieszy,  jakie kolory lubi, jaka bajka lub piosenka jest ulubioną. Wówczas wybór motywu przewodniego tortu, a także jego smaku nie powinien stanowić większego problemu.

Jaki tort na Dzień Dziecka? Podsumujmy!

Dzień Dziecka to niezwykle ważne święto nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców uwielbiających obserwować radość dziecka i sprawiać im przyjemność. Dlatego też tort na Dzień Dziecka, stanowiący niezwykle istotny element tego dnia, powinien być dokładnie przemyślany i zaplanowany. Warto zdecydować się na smaki oraz dekoracje, które sprawiają przyjemność dziecku, gdyż taki tort, ciasto, muf finka czy też inna słodycz dedykowana jest przede wszystkim dziecku i to jemu ma sprawiać największą radość.

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach