Raszczyk radzi

Jaki tort dla dziecka wybrać?

Jaki tort dla dziecka

Wybór tortu dla dziecka to niezwykle istotna decyzja, która często może zadecydować o sukcesie lub porażce całej imprezy. Są one specyficznym rodzajem ciast: bardzo wyjątkowym, oczekiwanym, wręcz magicznym. Jaki tort dla dzieci jest najlepszy? Jaki smak tortu dla dzieci wybrać? Jakie dekoracje powinny znaleźć się na torcie dla dzieci? Odpowiedź na te pytanie często bywa trudna dlatego więc podpowiadamy, jaki odnaleźć idealny tort dla dziecka.

Dlaczego wybór tortu jest tak ważny na dziecięcych uroczystościach?

Mniejsze dzieci nie przykładają tak dużej wagi do wyglądu tortu, ale wraz z biegiem tort dla dziecka zaczyna być ważną, a czasami i najważniejszą rzeczą danego dnia. Możliwość  zdmuchnięcia urodzinowych świeczek na torcie z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki i skosztowania ulubionego smaku wywołuje uśmiech nie tylko na twarzy dziecka – ale i jego najbliższych. Jeśli tort nie jest trafiony i nie spełnia oczekiwań – zamiast uśmiechu na twarzy mogą pojawić się łzy. Torty dzieciom kojarzą się z czymś magicznym – przecież zdmuchnięcie świeczek poprzedza życzenie, które chcemy by się spełniło. Sam w sobie musi więc być wyjątkowy, idealny.

Czym kierować się wybierając tort?

Wybierając tort, zwłaszcza tort dla dziecka, powinniśmy najpierw zastanowić się jaki powinien być smak tortu a dopiero w drugiej kolejności zdecydować jakie dekoracje na tort dla dzieci. Dlaczego? Z racji tego, że dorośli goście nie zwrócą tak dużej uwagi na dekoracje. To od smaku tortu będzie zależało to, czy przypadł im on do gustu i czy poproszą o dokładkę. Wybierając tort należy także mieć na uwadze liczbę zaproszonych gości – zbyt mały tort spowoduje konieczność serwowania bardzo małych porcji, a zbyt duży może nie zostać w całości skonsumowany. Wybierając tort należy kierować się także jakością jego wykonania i korzystać z usług sprawdzonych firm takich jak piekarnia-cukiernia Raszczyk. Dlaczego jest to tak istotne? Z racji tego, że tort musi dobrze smakować, znakomicie się prezentować i do tego być stworzonym w taki sposób, by można było go swobodnie przenosić. Połączenie tych czynników wymaga wiedzy, umiejętności i precyzji, jaką odznaczają się wykwalifikowani pracownicy piekarni-cukierni Raszczyk. Oczywiście możliwe jest stworzenie tortu samodzielnie w domu jednakże po pierwsze trzeba mieć wspomniane wcześniej umiejętności oraz narzędzia i czas, a organizując urodziny większość osób tego czasu nie ma.

Jaki smak tortu dla dzieci będzie najbardziej odpowiedni?

Upodobania zarówno dorosłych jak i  dzieci zmieniają się z biegiem czasu. Jako rodzic, opiekun lub organizator urodzin musisz zadbać o to by tort smakował większości zaproszonych gości (a najlepiej wszystkim). Mając na uwadze, że w głównej roli danego dnia będzie znajdowało się dziecko dobrze jest zadbać o połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli na przykład wybrać tort „lekki” dla żołądka (mogący zostać łatwo strawionym) i z dodatkami owoców.  W obszernej ofercie sprzedażowej Raszczyk dostępne są – między innymi – torty o smaku śmietankowym z: konfiturą jagoda, konfiturą owoce leśne, z konfiturą porzeczkową i to one będą idealne dla dzieci.  W stałej ofercie firmy  dostępne są takie produkty jak „Tort jagodowy”,  „Tort jogurtowo-truskawkowy”, „Tort Kinder Bueno” oraz wiele innych, które również sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów i są stworzone z myślą zarówno o dzieciach, jak i o dorosłych.

Czy smaki tortów dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych?

Odpowiedź na pytanie „czy smaki tortów dla dzieci różnią się od tych dla dorosłych” jest niejednoznaczna.  Jeśli chodzi o sam smak – jak wspomniano już wcześniej – jest on kwestią gustu: jedni uwielbiają torty bardzo słodkie, inni stawiają na delikatne połączenie śmietany i owoców, jeszcze innym zależy na oryginalności smaku. Główną różnicą w tortach dla dorosłych i dzieci jest to, że torty dla dorosłych mogą zawierać śladowe ilości alkoholu. W przypadku tortów dla dorosłych niektórzy zwracają uwagę także na kaloryczność tortu podczas gdy w tortach dla dzieci zazwyczaj nie ma ona większego znaczenia. W obu przypadkach istotny jest wybór takiego tortu, w którym nie znajdują się składniki mogące wywołać reakcję alergiczną. Dorośli często wiedzą jakie składniki ich uczulają, ale w przypadku dzieci pozostaje to zagadką. Dlatego też lepiej unikać najbardziej powszechnych alergenów (takich jak na przykład orzechy) tym bardziej, jeśli impreza urodzinowa organizowana jest dla grona dzieci. Na stronie internetowej naszej piekarni-cukierni https://raszczyk.com.pl/kategoria-produktu/cukiernia/torty/, po wyborze tortu można uzyskać szczegółowe informacje na temat składu tortów, a uczulające składniki zostały wyszczególnione pogrubioną czcionką.

Jakie dekoracje na tort dla dzieci będą najbardziej atrakcyjne?

Dekoracje na tort dla dzieci powinny podobać się przede wszystkim dzieciom i zostać starannie wykonane. Niska jakość wykonania ozdób na tort dla dziecka może zrujnować wyobrażenie o ulubionej postaci lub bajce i wywołać smutek, a nawet płacz u dziecka. Dlatego tak istotne jest powierzenie wykonania tortu osobom doskonale znającym się na tym fachu i mogącym zapewnić wysoką jakość wykonania. Dla wielu istotna jest także wizualizacja tego, jak będzie wyglądał tort. Dlatego też Raszczyk stwarza nie tylko możliwość własnej konfiguracji tortów za pośrednictwem strony internetowej: https://raszczyk.com.pl/konfigurator-tortow/, ale także wizualizuje torty za pośrednictwem obrazków. W przypadku tortów-ploterów możliwe jest wybranie proponowanego wzoru lub też załączenie zdjęcia, zgodnie z którym wykonana zostanie dekoracja.

Jak połączyć smak i dekoracje, aby stworzyć idealny tort dla dziecka?

Jak wspomniano już wcześniej: połączenie smaku i dekoracji ma ogromne znaczenie. Często kładzie się nacisk na to, by tynk do tortu i ozdoby na nim umieszczone były spójne pod względem kolorystycznym z nadzieniem tortu. Możliwe jest więc wybranie tortu jogurtowo-truskawkowego lub śmietankowego z konfiturą malinową oraz udekorowanie go różowymi elementami albo tortu czekoladowego lub o ciemnym nadzieniu z brązowymi dekoracjami.

Jaki tort dla dziecka wybrać – podsumujmy!

Tort dla dziecka powinien nie tylko dobrze wyglądać, ale także doskonale smakować. Ważne jest by został przygotowany z należytą starannością aby uniknąć rozczarowania dziecka na jego widok. Istotny jest także wybór odpowiednich składników tortu – nieuczulających a jednocześnie pysznych.  Należy pamiętać o tym, że tort dla dziecka nie jest zwykłym ciastem – jest to coś niezwykłego, magicznego, pozwalającego spełniać marzenia.

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach