Raszczyk radzi

Jaki tort na 12 osób?

Jaki tort na 12 osób?

Jaki tort na 12 osób zamówić lub zrobić? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Czy ma być duży? Czy mały?  Czy ma być bardzo słodki czy też nie? Czy ma mieć tradycyjny czy też oryginalny smak? Na jakie okazje zamawia się tort dla 12 osób? Jak ozdobić taki tort? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdują się w poniższym artykule.

Jakie są okazje do wyboru tortu na 12 osób?

Okazji do wyboru tortu dla 12-osobowej grupy gości może być wiele. Zazwyczaj okazją taką są urodziny dziecka, gdzie poza rodzicami i rodzeństwem na urodziny zapraszani są także chrzestni i dziadkowie lub też impreza organizowana jest dla samych dzieci. Torty dla 12 osób popularne są tez na urodzinach dla dorosłych, imieninach, uroczystościach organizowanych z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, Dnia dziecka..

Jaki tort na 12 osób? Poznaj nasze smaki!

Jednym z najczęstszych wyborów klientów jeśli chodzi o wykonanie tortu jest piekarnia-cukiernia Raszczyk. Ta firma dostarcza wyjątkowych zarówno jeśli chodzi o smak jak i o wygląd tortów. Istnieją szerokie możliwości wyboru tortów zarówno ze standardowej oferty firmy, jak i spośród tortów wykonywanych na zamówienie. Jakie smaki wśród tortów Raszczyk są najpopularniejsze dla 12 osób?

W okresie letnim największą popularnością cieszą się owocowe torty na zamówienie, gdyż wykonywane są ze świeżych, powszechnie dostępnych owoców dostarczanych firmie Raszczyk przez sprawdzonych dostawców. Na czele listy popularnych smaków Raszczyk znajduje się nowość:  „Tort Owoce Lasu”, czyli tort składający się z biszkoptów, które przekładane są puree z owoców leśnych oraz jogurtu bałkańskiego.

Tort Owoce Lasu

TORT OWOCE LASU

 

Tort Jogurtowo-Truskawkowy

TORT JOGURTOWO-TRUSKAWKOWY

Często wybieraną opcją jest także „Tort Jogurtowo-Truskawkowy” stworzony na basie jasnych biszkoptów pomiędzy którymi umieszczony jest mus truskawkowy na bazie jogurty bałkańskiego. Całość ozdabiają czekoladowe dekoracje oraz posypka. Oferta tortów dokonywanych na indywidualne zamówienie klienta jest w firmie Raszczyk niezwykle obszerna, a najpopularniejsze smaki tortów spośród tej oferty to:

  • torty śmietankowe z różnego rodzaju konfiturami (malinową, owoce leśne, jagodową, porzeczkową),
  • tort Szwardzwaldzki,
  • tort „Słoneczna Pomarańcza”.

Smak tortu na 12 osób – jaki wybrać?

Zastanawiasz się jaki smak tortu na 12 osób będzie najlepszy? Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Wszystko zależy od tego z jakiej okazji serwowany jest tort, jakie są preferencje smakowe gości oraz co najbardziej lubi najważniejsza w danym dniu osoba: solenizant, mama, tata lub inna osoba, dla której dedykowany jest tort.

Wybór smaku tortu powinien zależeć też od pory roku. Zimą, gdy świeże owoce są niedostępne raczej unika się zamawiania tortów owocowych, gdyż logicznym jest, że zostaną one wykonane z owoców mrożonych. Najpopularniejszym smakiem tortu zimą jest tort czekoladowy lub torty o smakach ulubionych słodyczy takich jak np. Kinder Bueno.  Z kolei wiosna i lato to czas, kiedy chętnie zjadamy „lekkie” torty śmietankowe przeplatane musami z owoców.

Jaki tort na 12 osób wybrać? Można zdecydować się na smak, który odpowiada większości gości o ile znamy ich preferencje smakowe. Jeśli nie to bezpieczniejszą opcją jest wybranie smaku „uniwersalnego”, którym zazwyczaj jest śmietankowy lub owocowy. Należy jednak pamiętać, że najważniejsza osoba na imprezie, dla której przeznaczony jest tort powinna odczuć, że ten wyjątkowy rodzaj ciasta przygotowany jest specjalnie dla niej/dla niego. Dlatego też istotnym jest wzięcie pod uwagę ulubionych smaków solenizanta – by sprawić mu przyjemność i by tort został przez niego zapamiętany. 

Urodziny dziecka a tort na 12 osób – czym się kierować?

Urodziny dziecka to wyjątkowy moment nie tylko dla dziecka, które tego dnia dostaje wiele prezentów i ma pozwolenie na więcej niż zazwyczaj (na przykład na jedzenie słodyczy), ale także dla rodziców, którzy pragną by tego dnia wszystko było idealne a radość ich dziecka – niczym nie zakłócona.  Czym kierować się przy wyborze tortu na imprezę urodzinową dziecka, na którą ma zostać zaproszonych 12 gości?

Tort na urodziny dziecka musi smakować przede wszystkim dziecku dlatego, że dzieci wprost wyrażają swoje emocje, a nikt z nas nie chciałby aby dziecko w dniu swoich urodzin płakało lub było złe dlatego, że wymarzony tort nie jest jego ulubionym. Istotne są także ozdoby na torcie – warto zastanowić się nad tym, co nasze dziecko lubi najbardziej: czy jest to jakaś postać z bajki, z filmu, z książki? A może dziecko ma ulubioną zabawkę i przyjemność sprawiłoby mu gdyby na torcie znalazł się jej wizerunek? Warto zwrócić uwagę także na kolorystykę tortu – wybór tortu w złym kolorze może również nie spodobać się dziecku. Wybierając tort na urodziny dla dziecka należy więc przede wszystkim kierować się upodobaniami dziecka. 

Jakie dekoracje na torcie dla 12 osób?

Zastanawiasz się jakie dekoracje umieścić na torcie? To wszystko zależy od okazji! Tort z okazji urodzin dziecka będzie miał inne dekoracje aniżeli tort z okazji rocznicy ślubu czy też urodzin dorosłego lub Dnia Matki/Dnia Ojca.  Niezmiennym jednak pozostaje fakt, że dekoracje powinny zostać starannie dobrane i starannie wykonane, gdyż brzydkie dekoracje mogą popsuć nawet najbardziej smakowity tort. Dlatego też jeśli samemu nie mamy wprawy w dekorowaniu tortu – warto postawić na wiedzę i doświadczenie ekspertów firmy Raszczyk. Firma ta stwarza możliwość wyboru smaku tortu oraz jego dekoracji (na przykład w kategorii „torty specjalne” lub też za pośrednictwem konfiguratora tortów.  Korzystając z konfiguratora możesz zładować na stronie internetowej firmy Raszczyk zdjęcie tortu do wykonania według wzoru. 

 

Torty na zamówienie

Jaki tort na 12 osób – podsumowanie

Tort dla 12 osób powinien zostać dobrze dobrany z uwagi na okazję. W zależności od tego jaka okazja jest świętowana – tort powinien mieć odpowiedni smak, kolorystykę i dodatki. Warto powierzyć wykonanie tortu profesjonalistom z racji tego, że źle dobrany smak czy dekorację mogą zniszczyć całą radość ze świętowania. 

 

Torty Raszczyk zamówisz online i odbierzesz w następujących miejscowościach